آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

پیر غریب/ امام زاده ای غریب یا غریبی امام زاده

  • پنج شنبه, 02 خرداد 1392 ساعت 03:56

ریزه نیوز :امام زاده ای غریب با کلبه ای ویرانه ،تنهای تنها پای کوهی استوار ،کلبه ای که نه در ورودیش مشخص است و نه پنجره های روبه روستایش ،امام زاده ای مهربان که با عمری نامهربانی و کم لطفی در دل روستا باقی مانده است و حال شاید حق به مرمان روستایش می دهد که با پیشرفت زندگی و به قول معروف با کلاس شدن مردمان همسایه اش دیگر مکانی برای بستن گره های رفع حاجت نیست همان امام زاده ای که عمری پای درد دل های مردم روستا می نشست و خیلی ها به بر آورده شدن دعاهایشان امیدوار بودند ،اما افسوس که دیگر کسی سراغش نمی رود و روز به روز بیشتر غریب و غریب تر می شود .

مردمان روستایمان اسمش را غریب گذاشتند تتا بیشتر و بیشتر غریبش نگه دارند هر چند از تاریخ این امام زاده ی عزیز چیزی در روستا نیست و عمری در تاریخ روستا مانده است تا گویای زندگیش باشد و وصف یک عمر تنهایی و بی کسی در روستایی باشد که با حرف خیلی مهمان نواز و خون گرم هستند شعاری که گویا همه ی ایران از آن بهره مند است .

یادمان هست همه ی مردم روستا احترامش می کردند و حال به کلی فراموش شده است و کم کم می رود تا به کل از تاریخ روستا حذف شود و با مدرنیته شدن زندگی ها پیر غریب ماهم به خاطره ها پیوسته است .دیگر در ایام تاسوعا و عاشورا ،تحویل سال کسی مهیمانش نمی شود ،جایی که هر ساله مهیمانانی از روستاهای اطراف داشت دیگر حتی مردمان کنار دستش هم به دیدارش نمی روند و این شاید غمی سنگین است بر دیوار های گلی این امام زاده که کلی سال به قدم های پیاده ی ما عادت کرده بود .

انگار با گرانی ها و افزایش قیمت ها عده ای نام مهمان را جای حبیب خدا ،بلای آسمانی سفره و جیب صاحب خانه می دانند و در تصورشان چون خود با مهمان خو نگرفته اند ،دیگر امام زاده ی غریب ما هم مهمان نمی خواهد و سال هاست که کسی دیگر به مهمانیش نمی رود .

قضیه ی درد ناک امام زاده ی ما هم داشتن آثار باستانی است که در کنارش هر از چند گاهی سبب ویرانی بیشتر دیوار ها و کف حیاطش می شوند .

این  است که باید بگوییم :امام زاده ای غریب در تنهایی و غربت !

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 شهریور 1392 ساعت 05:58
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .