آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

دعای عجیبی که مستجاب شد!

ریزه نیوز : سال ها قبل وقتی همه در خواب بودیم ف در تاریخ روستای ریزه اتفاق عجیب و باورنکردنی رخ داد تا برای امروزمان یاد و نشانه ای بر جا بماند.داستان از اینجا شروع می شود که عده ای عشایر همراه با خانواده ی خود قصد صفر به روستای ریزه می کنند ، وقتی از ده کنار دست می گذرند ، گله گوسفندان و شترهای گرسنه ی ایشان خسارت جزیی به زراعتشان می زنند، مردمان خسیس و خشن روستای پایین دست گروهی با وسایل جنگی به این مسافران یورش می برند و از دور برای ایشان خط و نشان می کشند!

 

لرزه بر دل عشایران بیچاره می افتد و در گله و گروه وحشت حکم فرما می شود ،روستاییان عصبانی به پای کوه می رسند و عشایران چابک با گله شان به قله ی کوه می رسند ،وقتی رییس گروه چاره ای نمی بیند و مرگ فرزندان و اسارت خانواده را در ذهنش تجسم می کند ، دست به درگاه خداند می برد و دعای عجیبی می کند ! خداوندا؛ یا سنگمان کن یا نجاتمان ده!اما راه نجاتی جزء قتل عام نمانده بود .

به یکباره همه با هم می گویند: خداوندا حال که راه نجاتی نیست سنگمان کن!

در یک چشم به هم زدن سوراه و پیاده های بیل و تبر به دست هم به قله ی کوه ی می رسند،صورت های از عرق خیس شده، چشم های از حدقه بیرون زده ، دندان های به هم فشرده شده از شدت عصبانیت، فقط یک چیز را می بینند! سنگ و سنگ !چارپایان و صاحبان همه از جنس سنگ شده اند !

از آن روز تا به امروز تخته های سنگی که فقط برای چند من گندم و جو به کوه روستا اضافه شده اند خود نمایی می کنند و سبب رو سیاهی مال پرستان و خسیسان اطراف کوه !

اما افسوس در سال های اخیر این نماد های ترک مال پرستی خود سبب جلب افراد مال پرست شده اند و برای یافتن گنج هایی که همراه کاروان بوده اند بار ها و بارها تخریب شده اند و امروز تنها تخته های سنگ در نوک قله ی دوه دیشان خود نمایی می کنند!

 


 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .