آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

مواظب باشید روستا فلسطین نشود !!!

  • پنج شنبه, 11 دی 1393 ساعت 11:08

ریزه نیوز :سالیان پیش وقتی اولین یهودیان به سرزمین مقدس فلسطین  وارد شدند ،عده ای ایشان را به دیده ی در راه مانده و بینوا نگریستند  و عده ای هم که شرایط سخت زندگی آنها را می دیدند ساده لوحانه  دست به همکاری با یهودیان دادند .غافل بودند که اینان جملگی مارند که در آستین خود پرورش می دهند .

 

با گذشت اندک زمانی بزرگان روستا ها و کله گنده های شهرها هکتار ،هکتار زمین به یهودیان فروختند ،با پولهایشان عده ای راهی حج شدند و عده ای به اروپا جهت عوض کردن حال و هوا سفر کردند .از نگاه فلسطینی ها روزگار خوش می گذشت و به ریش یهودیان می خندیدند .با گذشت اندک زمانی و در حالی که یا فلسطینی ها هنوز در سفر بودندو یا قصد سفر به آن سوی مرزها را داشتند مسافران یهودی مثل مور و ملخ از سراسر جهان در مسیر فلسطین بودند و کشتی ها یکی یکی پهلو می گرفتند .هنوز فلسطینی ها در خواب  بودند و در خیال خود در حال تجارت کردن و جذب گردش گر !

و این بود که فلسطینی ها وقتی از سفر و خوشگذرانی خسته شدند و قصد برگشت به وطنشان گرفتند نیازمند پاسپورت شدند و این چنین بود که از خواب پریدند و دیدند که به اشتباهی به جای هوا خاک معامله کرده اند و این چنین بود که اسراییل زاییده شد و فلسطین در خانه اش برای ماندن هم خانه ای نداشت ...!

حال ما مردمان ساده ی روستایی بدون اینکه عبرتی بگیریم از فلسطینیان داریم برای روستاهای اطراف عبرت می شویم !

چندی است که از شهرها برای خریدن زمین های روستا مشتری هایی با لقمه های چرب و جیب های پرپول می آیند و مردم بیچاره روستا را وسوسه می کنند و کسی هم به این فکر  نمی کند که نکند  خاکمان را بفروشیم ،تاریخ مان را معامله کنیم و خاطره های اجدادی ما را در خاک طمع دفن کنیم !

انگار با  فریاد خبرگزاری ریزه نیوز هم شوراها هنوز در خوابند و بزرگان روستا تکیه بر متکا  زده اند و با سوادان و تحصیل کرده های ما هم چندی است که ...

تنها می گوییم :

از خواب غفلت برخیزید تا ریزه فلسطین نشده است .


 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 12 دی 1393 ساعت 13:53
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .