آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

تلنگری به جوانان روستا!

  • جمعه, 04 مرداد 1392 ساعت 11:14

ریزه نیوز :با فرا رسیدن شهریور ماه و جشن های عروسی روستای ریزه که روزانه تعداد مراسمات شادی روستای کم جمعیت ریزه حتی رقص زنان کرمانج در جشن ختنه سوران آقای حسین پور در منطقه ی تکمران شیرواندو رقمی می شود و شادی و سرور به روستا باز می گردد .اما نکته ی مهم اینجاست که:

عده ای حاضرند تمام سرمایه خود را فدای یه شب هزینه ی بی مورد عروسی کنند .

هر چند می توان با اندک هزینه هم مراسمات شادی را برگزار کنیم اما عده ای اسرار بر هزینه های بالا دارند .

مراسم عروسی روستا هرچند نسبت به گذشته ها تغییر زیادی کرده است و از چند روز به تنها یک روز کاهش یافته است امما د رکنار ان هزینه های بالای عزیزان نوازنده روز به روز نجومی بالا می رود و به سقف قرار داد بازیکنان لیگ برتری رسیده است .

 

 

 

 

 

در این روزگار که زندگی به سختی می گذرد و به دلیل کارگری اکثر جوانان روستا بد جوری چشم و هم چشمی ها وارد این مراسم ها شده است. جوانان  سعی بر سبقت گرفتن در زرق و برق ها و ولخرجی های بی مورد از هم دیگر دارند و مقدار اندک پولی را هم که سالیان سال است از راه کارگر ساختمانی به دست آورده اند را فدای کمی تأمل می کنند .

چنین شده است که جوانان کم در آمد هم خود را مقروض می کنند و زندگی را تنها به خاطر حرف مردم با قرض و قروض و بدهکاری شروع می کنند!

یعنی می شود روزی این چشم و هم چشمی ها از روستا دور شود!

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 04 مرداد 1392 ساعت 11:20
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .