آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

شغل مردم روستای ریزه

  • سه شنبه, 22 مرداد 1392 ساعت 12:37


ریزه نیوز: سطح زندگی در روستای ریزه ساده و صاف است ، زندگی ها اینجا دورنگی و رنگارنگ نیست، اینجا مردمان صادق روستا اکثرا به شغل شریف کشاورزی مشغول هستند و از دو راه دامداری و باغداری امرار معاش می کنند.

دامداران روستای ریزه هرچند در سطح جزئی و سنتی به گوسفند داری مشغول هستند، مردم روستا شب و روز برای به دست آوردن اندک درآمدی مشغول کار هستند.

این روستا دو گله با کمتر از 1000 گوسفند است که  درکوه های بلند روستا مشغول چرا هستند و تنها در روز به مدت چند ساعت جهت دوشیدن به روستا می آیند.

به هر حال با توجه به سرمای خشن زمستان های روستا گوسفند داری با هزینه های هنگفت این روزها بی صرفه شده است و اکثر دامداران روستا تنها چند راس گوسفند نگه داری می کنند که پیش بینی می شود طی چند سال آینده حتی این اندک گوسفند هم در روستا نباشند .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 دی 1393 ساعت 13:05
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .