آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

توهین به کشاورزان روستایی


تو هین مسئولین ادراه ی بیمه به کشاورزان روستایی! وقتی اداره ی بیمه کشاورزان روستایی را می پیچاند .در ختانی که هم خسارت سرما و تگرگ دیدند و هم خسارت اداره ی بیمه ...

ریزه نیوز :  نمی دانیم عده ای مردمان ساده یروستا را چه فرض می کنند که هر طور می خواهند با این قشر زحمت کش بر خورد می کنند .

در تازه ترین و باور نکردنی اتفاقات نادر در دنیا مطلع شدیم در اداره ی بیمه یشهرستان فاروج اتفاق بس عجیبی افتاده است .

امروز تعدای از کشاورزان روستای ریزه جهت خسارت محصولات باغی خود به اداره ی بیمه  جهت دریافت خسارت مراجعه می کنند و به جای دریافت خسارت مبلغی هم ضرر می کنند .که در زیر با هم می خوانیم .

عده ای از کشاورزان روستایی در حالی که بسیار ناراحت بودند به خبرنگار ریزه نیوز گفتند:

طبق این مدارک سال گذشته ی زراعی محصولاتمان را مبلغی بیمه کردیم و با توجه به سرمازدگی محصولات و با توجه به این که کارشناس اداره خسارت را 95% برای محصولات روستا اعلام کرده است .جهت دریافت خسارت به اینجا مراجعه کردیم اما تنها مبلغی را بیمه به عنوان بیمه می دهد که حتی از هزینه ای که به عنوان  حق بیمه پرداخت  کرده ایم نیز پایین تر است و این در حالی است که به تعدادی از روستاییان خسارت واقعی را پرداخت کرده اند .

ایشان هم چنین افزودند با توجه به این شرایط و کرایه ی رفت و برگشتم به شهرستان به نظرم باید کل باغاتم را بفروشم تا جبران هزینه ای کنم که برای بیمه کردن محصولاتم انجام داده ام . مگر می شود مثلا  باغی را 100 هزار تومان بیمه کرده باشیم و با اینکه بالای 95% طبق گفته ی کارشناس خودشان بیمه فقط 80 هزار تومان پرداخت نماید . حداقل کاش می گفتند بیمه تعلق نمی گیرد و باید درختان و محصولات از بیخ و بن خشک شوند نه از سرما و تگرگ آسیب ببینند .

حال ریزه نیوز یک سئوال دارد :

با توجه به شرایط یکسان کشاورزی در روستای ریزه از لحاظ آبیاری و توپوگرافی منطقه چگونه ممکن است باغی خسارت دیده باشد در حالی که باغ همسایه خسارت تگرگ و سرمازدگی ندیده باشد ؟

پاسخ مسئولان زیربط در همین پست منتشر خواهد شد .

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 دی 1393 ساعت 13:02
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .