آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

آن مرد آشپز است !

ریزه نیوز :چندی است که تصمیم گرفتم شرحی بر زندگی مردی بنویسم که با تمام سختی ها و کاستی های روستا همیشه و در حال ،در خوشی و ناخوشی

،در سلامتی و بیماری در همه ی شرایط در کنار مردم روستا بوده است .

در مراسمات غم و شادی از اولین مهمانان بوده و گاهی حتی گوی سبقت را از خود صاحب مجلس ربوده است .آری این مختصر شرحی است از احوال آشپز روستای ریزه ،مردی خستگی ناپذیر و زحمتکش که کسی قدرش را نمی داند .

هرچند می دانیم زحماتش را با قلم نمی شود بیان کرد اما بر خود واجب دیدیم قدر دانی و تشکر کوچکی کرده باشیم .

آشپز قصه ی ما در هوای سرد و گرم در حالی که همه در بالای مجلس می نشینند و فخر می فروشند ،در آشپزخانه ای محقر دود می خورد و سرما ی سوزان زمستان را به جان می خرد و در تابستان هم بدون هیچ منتی غرق در عرق می شود .اما چه کسی تا به حال وقت کرده است از ته دل بگوید خسته نباشی آشپز!

کم کم دارد پیر می شود و کسی خبر ندارد اما با این حال بدون هیچ چشم داشتی تمام مجلس های روستا را راه می اندازد،در حالی که همیشه از بدهای مجلس است .چون اگر آشپزی را در حد اعلا انجام داده باشد امتیازش را به پای صاحب مجلس می نویسند و آگر غذا رد شده باشد برایش نفرین می فرستند و باز کسی به فکر صاحب مجلس نیست و نمی گویند شاید صاحب مجلس کوتاهی کرده و دستش از جیبش در نیامده است .

عـــــــــــــــــــــــــلـــــــــــــــی شــــــــفــــــــــایــــــــــــــی راندیدی؟!

برو آشپزخانه ی مسجد !

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 دی 1393 ساعت 12:41
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .