آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

روستایی زیر سقف مشکلات!

  • دوشنبه, 28 ارديبهشت 1394 ساعت 16:43

 چه کسی قرار است به مشکلات ریزه رسیدگی کند؟

ریزه نیوز : بعد از سفر پر خیرو برکت رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی و به ثمر رسیدن پروژه های عمرانی در این استان ، یکی از این پروژه ها ،آب رسانی به روستای ریزه بود ، اما افسوس ...

دهيار روستاي «ريزه» کمبود آب آشاميدني را مهم ترين مشکل اهالي اعلام مي کند و مي گويد: چندسالي مي شود که اهالي هر روز تنها نيم ساعت از آب برخوردار هستند.

« ابراهیم پاکدل» مي افزايد: قرار بود آب روستاي «ريزه» از مجتمع آبرساني کواکي و رشوانلو تامين شود، اما اين مجتمع براي 2 روستا راه اندازي شد و مسئولان، ارتفاع زياد «ريزه» نسبت به 2 روستاي ديگر و هزينه زياد آب رساني را علت اين موضوع اعلام کردند.  که هرگز قرار نیست به ریزه آب رسانی شود .

وي هم چنین  مي افزايد: اجرا نشدن طرح هادي و عرض کم معابر روستا مردم را به ويژه در نيمه دوم سال با مشکل مواجه مي کند.

وي با اشاره به بيمه نبودن باغ هاي روستا بيان مي کند: مردم به دليل خدمات دهي نامناسب بيمه کشاورزي در سال هاي گذشته، تمايلي به بيمه کردن محصولات زراعي و باغي خود ندارند.

وي خاطر نشان مي کند: اگر شرايط مناسب باشد، از باغ هاي اين روستا مي توان تا صد تن گردو برداشت کرد، اما اگر اين مشکل ادامه پيدا کند، مهاجرت هاي گسترده تري را شاهد خواهيم بود.

وي کمبود ادوات کشاورزي و جاده بين مزارع را از ديگر مشکلات بر مي شمرد و مي گويد: در سال هايي هم که اهالي محصول خوبي برداشت مي کردند، سود تلاش باغداران را واسطه گران به جيب مي زدند.

وي هم چنين از عملي نشدن وعده مسئولان براي آنتن دهي تلفن همراه در اين روستا انتقاد مي کند.این در حالی است که روستای ریزه به طور کامل از نعمت آنتن دهی تلفن های همراه بی بهره است .

حال سئوال این است ، چه کسی قرار است به این مشکلات رسیدگی کند ؟.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 ارديبهشت 1394 ساعت 14:47
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .