آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

چشمه ای که بوی خون می دهد !

 

درگیری در ریزه

ریزه نیوز : سالها پیش وقتی همه ی مردم مشغول کار و تلاش بودند ، با بازی کودکانه ی دختر بچه ای ناگهان چشمه ای از دل زمین جوشید .

 

چشمه ای با آب گوارا ، آبی زلال و خنک ، در حالی که همه ی روستا متعجب بودند ، هنوز چندی نگذشته بود که درگیریها بالا گرفت ، همسایه ها برای آب چشمه به جان هم افتادند .

هر روز درگیری بود و درگیری ، همسایه ها بدور از حقوق همسایگی شروع به کندن زمین هایشان کردند!

 چشمه سردرگم بود!

 شاید پشیمان از جوشیدن!

 یکی پایین دست چشمه را می کند ، یکی بالا دست ، همسایه های کناری هم شروع به کندن کرده بوند ، آب گل آلود بود و همسایه ها دست به گریبان هم !

 تا اینکه با حکمی ساده ، مقرر شد همسایه ها به صورت مساوی از آب بهره مند باشند !

در حالی که سالهای سال می گذشت و آرامش بر این باغ ها حکم فرما بود ، به یکباره کینه ها از نو آغاز شد ، چشمه ی بیچاره ی روستا دوباره شاهد درگیری ها ، اما این بار متفاوت تر از همیشه ، برادر رو در روی برادر ، همسایه ای که تازه از راه رسیده است ، با بلدوزر به جان زمین بالا دست چشمه افتاده تا که آب را از روی همسایه ها و صاحبان چشمه قطع کند ، همسایه ی جدید برادری کوچک است که رو در روی برادر بزرگش قد علم کرده است و در روز اربعین سالار شهیدان درگیری را به اوج رسانده است!

حال چه کسی مقصر است ؟

کاش سهراب بود ....

سهراب ،  اینجا آب را گل می کنند !

 

اینجا آب را می بندند ...

 

مردمان بالا دست اصلا صفایی ندارند ....

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 دی 1393 ساعت 12:11
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .