آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

درختی که هرگز نمی میرد !

ریزه نیوز : شاید از عجایب باور نکردنی و صحنه های ناب طبیعت درخت پیر روستای ریزه باشد که تعجب هر بیننده ای را در بر دارد !

درخت مرخ روستای ریزه که در قله ی کوه سنگر ، جنوب شرقی روستا قرار گرفته است ، در کوهی سنگی ، سالهای سال است که سرسبز و زیبا ، خود نمایی می کند !

به سختی می توان در اطراف این درخت ، چند سانتی متر خاک پیدا کرد ، با این حال این درخت بدون اینکه آبیاری شود ، برای همیشه سرسبز مانده است !

 ریشه های قطور این درخت زیبا در عمق سنگ ها فرو رفته است و گویا در دل سنگ های سخت کوه چنگ انداخته اند تا در بالاترین قسمت روستا ، نمادی باشد برای مردمان سخت کوش کوهستان !

این درخت سالهای سال است که نماد روستای ریزه شده است ، درختی که در گذشته های دور همانند راهنمایی برای مسافران روستا بوده است و هر کسی در کوههای شاجهان راه را گم می کرد با راهنما گرفتن از این درخت می توانستند به روستا برسند !

این درخت همانند جی پی اس در سالهای بسیار دور  وسیله ای خدادادی برای مردمان روستا بوده است  !

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 10 بهمن 1393 ساعت 15:49
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .