آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

رودخانه ای بی نظیر

سرگذشت نگینی زیبا در دل روستایی دور افتاده

ریزه نیوز : در کنار زیبایی های طبیعت روستای ریزه که هر بیننده ای را حیرت زده می کند ، یکی از عجایب روستای ریزه رودخانه ی زیبای پایین دست این ده رویایی است .

رودخانه ای که چون ماری در میان دره ی روستا پیچ و خم می خورد و با گذر از میان باغ های سر سبز روستا از این حوالی می گذرد .

رودخانه ای با فصل های رنگارنگ و بی نظیر ، تنها کافی است که این رود زنده را حس کنی و با زیبایی هایش همراه شوی !

در فصل بهار ، با آب شدن برف ها و پر آب شدن چشمه های روستا این رود به قدری پر آب می شود که گذشتن از آن دشوار می شود و صدای موسیقی اش در میان شکوفه های بهاری درختان ، برای هر رهگذری ترانه سرایی می کند !

از بهار که بگذری ناخداگاه نمی توانی از تابستان این رود بگذری ، با رشد جلبک ها ، رود تبدیل به نواری سبز می شود و مکان مناسبی برای زندگی موجودات آبزی و هر از گاهی پرنده ای زیبا خواهی دید که در ان مشغول آب تنی است !

اما هر گز این رود اسیر تمام این زیبایی ها نمی شود و در فصل خزان با ریزش برگ ها ، پوستینی بر تن می کند به هزار و یک رنگ ،گویا رود مملو از ماهیانی است که ایستاده اند و با پولک های رنگارنگش به تو سلام می کنند و چقد دلنشین است صدای خش خش آبی که از زیر برگ ها می گذرد !

هر چند خیلی ها در زیبایی این سه فصل می مانند و حیرت زده ادامه ی مسیر نمی دهند اما چگون تو می توانی از زیبایی زمستان این رود زیبا چشم به پوشی ، وقتی که رود لباس سفید عروسی بر تن می کند  و برف تنها یک رنگی به رود می دهد و سطح آب روان در کمال تعحب ، یخ می بندد و زیر نور زیبای آفتاب چون دری می درخشد .

رودخانه برفی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 10 اسفند 1393 ساعت 19:25
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .