آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

طلاق واژه ای دردناک

  • پنج شنبه, 14 اسفند 1393 ساعت 15:59

شاید تنها ثمره ی به روز شدن و مدلینگ  شدن زندگی ها ، از هم گسستگی خانواده ها و به دنبال آن از بین رفتن حرمت ها  بوده است .

ریزه نیوز : شاید تا سال های گذشته یکی از زشت ترین و ناپسند ترین اتفاقات روستای ریزه طلاق بوده است و هیچ کسی در این روستا به خود اجازه نمی داد از این واژه ی دردناک سخن بگوید چه برسد که کسی بخواهد به ان فکر کند و زندگی خود را با بی تفکری نابود کند .

اما گویا با مدرن شدن زندگی ها و توقعات بیجا - چشم و هم چشمی ها  و خواسته های رنگ رنگی در سراسر کشور ، این فرهنگ و آداب غلط در بین جوانان و زندگی های این روزهای روستا نیز رسوخ کرده است و شاهد بسیاری از اختلافات در زندگی های جوانان و خانواده های روستا هستیم . خانواده های که در زمان ها دور با تمام مشکلات و گرفتاری ها هیچ  وقت پول و ثروت ، ماشین و امکانات لوکس را سبب خوشبختی و آرامش خود قلمداد نمی کردند .

کاری که در بین گذشتگان و بزرگان روستا در هیچ جای تاریخ و زمانی شاهد نبوده ایم که در اسناد روستا مانده باشد که فلان خانواده ها با هم قطع رابطه و طلاق داشته اند اما با تمام  بدی ها این روزها کسی از آن هراسی ندارد و با کوچکترین مشکلات به جای این که سعی بر حفظ خانواده کنند راه دادگاه را در پیش می گیرند و طلاق ار اولین و آخرین چاره ی زندگی می دانند .

امیدواریم هر چه زود تر با برگزاری دوره های اموزشی و فرهنگ سازی این عمل دردناک و ناشایست از جامعه ی ما بویژه روستای ریزه از بین برود .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .