آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

مراسمی برای مردگان

در رسمی که سالیان سال است در روستا جریان دارد مراسمی برای گذشتگان این روستا است که هیچ گاه در این هیاهوی زندگی های دروغین رنگ نباخته است .

ریزه نیوز : مردمان خوب روستای ریزه ، همه ساله یک ماه قبل از شروع سال جدید ، مراسم قرآن خوانی برای گذشتگان خود برگزار می کنند و هر شب در منزل یکی از اهالی روستا دور هم جمع می شوند و با برگزار کردن دوره ی قران علاوه بر اینکه هر شب یک بار قران ختم می شود ، با گفت و گوهای صمیمی رابطه ی اهای هم با یکدیگر صمیمی تر می شود .

بعد از اینکه قران ختم شد صاحب مجلس از  همه ی اهالی روستا  پذیرایی می کند و اعلام می شود که روز بعد نوبت کدام خانواده است تا همه دوباره دور هم جمع شوند .

این مراسم تا یک شب مانده به سال نو ادامه پیدا می کند و طبق برنامه ریزی ها هر روز و هر وعده فقط یکی از هالی روستا دست به برگزاری این مراسم می کند .

و شب آخر سال را شب زنده ها نام گذاری کرده اند و در تاریخ روستا مانده است و نوبت آن است که خانواده ها ، شب اخر سال را با هم و دور یک سفره به پایان برسانند .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .