آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

مادر روستایی روزت مبارک

رنج و زحمت وقتی به پیشگاه تو می رسد بی معنا می شود ، وقتی که تو تمام رنج ها و گرفتاری ها را با مهربانی و از خود گذشتگی ات ، برای تمام خانواده آسان معنا کرده ای ، مادر سخت کوش روستایی روزت مبارک !

به گزارش ریزه نیوز : روز مادر را به تمام مادرانی تبریک میگویم که روزگار سختی را در روستای دور افتاده ی ریزه سپری کرده اند واین روزها ما بی تفاوات از کنارشان راحت عبور می کنیم .

مادرانی که سخت مشغول کار هستند و در روستایی که فقر امکاناتی وحشتناکی دارد ، با مهربانی و تلاش شبانه روزی گرما بخش زندگی های سرد روستا هستند .

مادران روستای من در گذشته های نه چندان دور برای تهیه ی آب آشامیدنی خانواده مجبور بودند مسافت های طولانی را سپری کنند و در روستای کوهستانی ما رنج های زیادی کشیدند و حال امروز تمام آن رنج ها سبب شده اند که در میان سالی با انواع دردها کنار بیایند و از کمر درد تا پا درد رنج می کشند .

مادران روستای ما روزها را در مزارع سخت مشغول کار هستند و در اوقات استراحت هم به نا چار به امورات خانواده رسیدگی می کنند . مادرانی که هر چند این روزها پیر شده اند و از پا افتاده اند اما به جای اعتراض و شکایت همچنان تمام انچه را که با زحمت و رنج به دست آورده اند را با تمام خوشرویی برای فرزندانشان در شهرها می فرستند تا از محصولات روستایی لذت ببرند .

نمی دانم در کجای تارخ بشریت می توان مادرانی رنج کشیده تر ، سخت کوش تر و مهربان تر از مادران روستای دور افتاده ام پیدا کنم ، اما انچه برای من شفاف است ، چند وقتی است که با مدرن شدن شهرها و به گفته بعضی ها ، عوض شدن زمانه و فشن شدن موها و برداشتن ابروها ، متاسفانه ما مادران را به بادی فراموشی سپرده ایم و حتی بعضی وقت ها یادمان می رود که سری به انها بزنیم .

با اینکه ماهها از آن ها دور هستیم ، یادمان می رود احوالی از انها بگیریم و سری به ان ها بزنیم ، حال شاید نوروزی  آمد و دلمان خواست برای عوض کردن آب و هوا راهی روستا شویم تا چند روزی با مادران پیرمان سپری کنیم .

 انگار نه انگار که این مادران برای اینکه ما را به این سن و سال برسانند ، روز شب خود را فدای زندگی ما کردها ند ، از زندگی خود گذشته اند تا زندگی را به ما هدیه بدهند ف هر آنچه را که داشته اند را بی منت داده اند تا ما  هم پدر و مادر شویم ، اما این روزها خیلی ها ، خیلی بد شده ایم !

حال نمی دانم وقت آن رسیده است که با تمام وجود بر مقام این مادران سجده کنیم یا نه ؟

مادر هم روستایی ، روزت مبارک ...

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .