آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

عجیب ترین پل جهان

امروز در روستای ریزه با هنر نمایی مهندسین عزیز ، پل کلا تغییر معنا داده است ، چون در هر کجا که بخواهیم پل می سازیم و دیگر نیازی به موانع طبیعی و مصنوعی نیست ، صرفا پل  جهت کسب در آمد بیشتر  !

به گزارش ریزه نیوز : پل، یکی از سازه‌های مهندسی، است. پل، سازه ای است فلزی، بتنی و یا با مصالح ساختمانی برای عبور راه، راه‌آهن و یا پیاده، از روی آب و یا مسیر راهی دیگر.

در تعریف قدیمی چنین می‌گفتند که پل طاقی است بر روی رودخانه، دره، یا هر نوع گذرگاهکه رفت‌وآمد را ممکن می‌سازد. اما امروزه در مبحث مدیریت شهری، پل را سازه‌ایبرای عبور از موانع فیزیکی قلمداد می‌کنند تا ضمن استفاده از فضا (نه صرفا سطح زمین) بتواند عبورومرور و دسترسی به اماکن را تسهیل کند.

سر انجام بعد از سال ها مسئولین محترم تصمیم گرفتند سر و سامانی به جاده ی روستای ریزه و کلاته شامیر بدهند و حداقل این جاده ی ناهموار و کوهستانی را شن ریزی و زیرسازی کنند .

اما آنچه در اولین مسیر این جاده هر رهگذری را متحیر می کند ، پی کنی برای ساختن پلی در مسیر جاده است که واقعا جای تعجب دارد .

پل دیدنی و عجیب

هنوز مشخص نیست کدام عقل سلیمی قبول می کند و می تواند باور کند که آقایان در نقطه ای از جاده دست به ساخت پلی زده اند که متاسفانه هیچ رودخانه یا جویباری از کوه سرازیر نمی شود و در تمام این سال ها روستاییان عزیز شاهد جاری شدن حتی چند لیتر آب هم در این نقطه نبوده اند .

هر چند تصاویر خود گویای این تصمیم کاملا اشتباه مهندسین عزیز هستند ، باید یاد آور شویم در کنار حیف و میل شدن بیت المال برای ساختن یک پل کاملا بی مورد ، خسارت های آینده که با تغییر جویبارهای دامنه ی کوه بر باغ های روستای وارد خواهد آورد ، قابل جبران هم نخواهند بود .

شنیده ها حاکی از آن است که مهندسین عزیز برای مثبت جلوه دادن این کار کاملا اشتباه ، سعی دارند با تغییر مسیر  دو جویبار پر آب دیگر  که در فاصله ی زیادی از این پل نادر قرار دارند  ، جهت توجیح  این پل عجیب ، باغ های روستای ریزه را با خطر جدی سیلاب مواجه کنند .

قبل از آنکه خیلی دیر شود ، مسئولین و شوراهای محترم روستای ریزه پیگیری کنند .

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 08 خرداد 1394 ساعت 16:12
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .