آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

مصاحبه سایت توبنویس با مدیر ریزه نیوز

محمد سلیمی محمد سلیمی

لطفا خودتون رو معرفی بفرمایید.
به نام حضرت خوبی ها ، محمد سلیمی هستم ، متولد بهمن 67 13، در شبی سرد و زمستانی ، در روستای دور افتاده ی ریزه و مدیر وبگاه ریزه نیوز.
از رشته تحصیلی تون برامون بگید؟
وقتی راهنمایی بودم ، معلمم ادبیاتم تشویقم می کرد که حتما ادبیات و برای ادامه تحصیلم انتخاب کنم ، چون همیشه نمره های انشام بیست بود و بچه های کلاس در تمام سه سال راهنمایی ، ساعت های انشاء منتظر نوشته های من بودند و شده بودم داستان نویس کلاس .
اما متاسفانه به خاطر برخی مشکلات ادامه ی تحصیلم با سختی هایی همراه شد و مجبور شدم برای ادامه ی تحصیلم راهی شهرستان درگز شوم و در حالی که معدلم بالای 19 بود به اجبار رشته ی فنی انتخاب کردم و با تمام نخواستنم ، رشته ی کشاورزی به نحوی بر من تحمیل شد و از آرزوم که ادبیات بود جدا شدم .
بعدها در رشته ی اصلاح نباتات لیسانس گرفتم و در حالی که هیچ علاقه ای به این رشته نداشتم  و ندارم ، فقط به این امید که بتوانم به کشاورزان روستا کمک کنم ، سعی می کنم اطلاعاتم را به روز نگه دارم.
کی وبلاگنویسی رو شروع کردید  و به چه دلیل؟
حدود سال 80 بود که یه وبلاگ عاشقانه راه اندازی کردم و شعرها و دلنوشته هایم را منتشر می کردم و تا سال ها ادامه دادم و کلی هم بازدید کننده داشتم تا اینکه به 88 رسیدیم و فتنه همه جا رو گرفته بود و به خاطر اون فضا احساس خفگی می کردم و احساس می کردم با سکوتم من هم شده ام یکی از فتنه گران ، همینجا تصمیم گرفتم برای همیشه دور جملات رمانتیکم را خط بکشم و تو همین سال وبلاگ شقایقم و حذف کردم و بسیجی روستایی  برای شفاف سازی را راه اندازی کردم .
بعد ها همزمان با سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به خراسان شمالی ، وقتی شور و اشتیاق مردم خوب روستای ریزه را در استقبال از حضرت آقا دیدم ، تصمیم گرفتم وبلاگی برای روستای ریزه و مردمان خوبش افتتاح کنم و این اولین قدم تولد ریزه نیوز بود .
چرا عنوان وبلاگتون "ریزه نیوز" گذاشتین؟
خیلی فکر کردم تا یه اسم کامل برای سایت انتخاب کنم و اولش تصمیم بر ریزه ی خالی داشتم ، اما با مشورت جوانان روستا ، به این نتیجه رسیدیم که نامی جامعه انتخاب شود تا علاوه بر خبرهای روستا ، خبرها و اتفاقات ایران و بعضا جهان را به قلم خودمانی و برداشت های خودمانی منتشر کنیم و این بود که احساس کردم ریزه نیوز کامل ترین نام باشد .
چند سال دارید و آیا مجرد هستید یا متاهل؟
من 27 سال سن دارم ، متاهل هستم و یه پسر ناز و شلوغ کار دارم که در کنار شیطونی که داره خیلی هم با مزه هست .


خدا حفظش کنه :)

باوجود خدمت سربازی چطور فرصت میکنید به وبگاهتون رسیدگی کنید؟
خوشبختانه به دلیل این که متاهل هستم در قوچان خدمت می کنم و خدمتم  ساعت اداری است و عصر ها به ریزه نیوز سر می زنم .
فضای مجازی رو چطور ارزیابی میکنید؟
یه دنیای کاملا متفاوت و دوست داشتنی است که در کنار تمام خوبی هایش یه عالمه بدی داره که اگر هم چون دنیای واقعی راه اشتباهی رو انتخاب کنی ، بدون شک به نابودی و بد بختی ختم خواهد شد .
پیشنهادتون به کسانی که تازه قصد ورود به این عرصه رو دارند، چی هست؟
هیچ وقت به خاطر دیگران و هیاهوی این دنیای پر از بدی ، خوبی ها را فدای ، چرندیاتی به نام لایک نکنند ، چون هیچ وقت ، هیچ چیزی ارزشی بالاتر از رضایت خدا ندارد و به خاطر چند لایک بیشتر انسانیت خود را زیر پا نگذارند .
اهل مطالعه هم هستید؟
متاسفانه به خاطر خدمت سربازی  فعلا وقت چندانی برای مطالعه ندارم .
کدام کتاب در زمینه جبهه و جنگ توجه شما را جلب کرد؟
مدتی که عضو بسیج دانشجویی بودم کلی کتاب درباره ی جنگ و جبهه مطالعه کردم که بند بند تمام کتاب ها ، سراسرش از عشق بود و دلیلش را نمی دانم که مجذوب همه ی سطرهای کتاب ها و خاطرات جبهه ها می شدم ، اما در حالی که با اکثر کتاب های رابطه ی خوبی برقرار کرده بودم ، کتاب دا دوست داشتنی و قابل ستایش بود .
مطالبی که در "ریزه نیوز" می نویسید، بسیار در سطح عالی هستند و تقریبا همه در بخش اصلی سایت حرف تو (سایت وبلاگهای کشور) انتشار داده می شود.. ما از این لحاظ به شما تبریک می گیم و تقدیر و تشکر فراوان ما را پذیرا باشید.. می خواستیم بدانیم این مطالب را شما چطور می نویسید و برای انعکاس آن در فضای مجازی چکار می کنید؟
خوشبختانه تمام مطالب ریزه نیوز تولیدی هستند و شاید مطالبی که به صورت کپی در ریزه نیوز منتشر شده اند به ده مطلب هم نرسد که این تعداد اندک هم بر می گردد به روزهای اول افتتاح ریزه نیوز .
همیشه سعی می کنم برای نوشتن مطالبم ، رضایت خدا و صاحب ولی العصر مد نظرم باشد و هیچ وقت برای جلب توجه بنده دست به قلم نمی برم .
برای انتشار مطالبم بیشتر از توبنویس و افسران جوان جنگ نرم استفاده می کنم .
چه برنامه هایی برای ادامه فعالیت خود در فضای مجازی دارید؟
با اتمام خدمت سربازی سعی دارم ، زمان بیشتری برای فضای مجازی بگذارم و تا لحظه ای که فرصت و زمان داشته باشم هرگز این سنگر را رها و خالی نکنم ، چون به این نتیجه رسیده ام ، اگر ما به عنوان سرباز دنیای مجازی ، عقب نشینی کنیم و غرق دنیا شویم ، دشمنان و فتنه گران با فتح این سنگرها ، حرف ها و ایده های سراسر شیطانی و دروغین و ننگین خود را به تمام جوانان چه مومن و غیر دین دار تحمیل خواهند کرد که آن وقت هرگز فرصتی برای جبران نخواهیم داشت .
نظرتون راجع به توبنویس چیه؟
در این مدتی که در توبنویسبوده ام ، احساس کرده ام که هم نشین من شده است و در کنار تمام کمبودهایی که دارد می تواند وبلاگ نویسان استان را دور هم جمع کند و به نظر می رسد با کمی کار و تلاش بیشتر حتی می تواند تریبونی قوی و انقلابی برای مرزهای شمالشرق باشد .
اگه بخواین به مسئولین فرهنگی استان پیشنهادی بدهید چی میگید؟
خواهش می کنم ، به خاطر خدا ، به خاطر خون شهدا ، به خاطر جانبازانی  که تمام زندگی و آینده ی خود را فدای ما کرده اند ، به خاطر ما ، به خاطر فرزندان و دختران استان ، لطفا لطفا از خواب بیدار شوید و قبل از آنکه مثل همیشه دیر شود ، حجاب ، حیا ، خانواده ها را دریابید .
به نظر شما تحریم های آمریکا و غرب علیه ایران با مذاکره برداشته میشه؟
بله ! برداشته می شوند ، اما زمانی که ایران و ایرانی نباشد . زمانی که در این سرزمین موجود زنده ای نباشد . زمانی که اسلام نباشد . یاد علی نباشد. تفکر خمینی نباشد . استقلال نباشد . البته برای همه ی این ها باید حتی ولایت هم نباشد  . حالا به نظرتون برداشته شدن تحریم ها به این همه می ارزد ؟
به کسانی که قصد دارند پیشرفت های این مملکت را به باد دهند، چه می گویید؟
خسته نباشند ، چون دارند کاری می کنند که صدام با تمام دنیای پشت سرش نتوانست و این گروه می خواهند با تفرقه انگیزی و بهانه جویی یک شبه ، تمام افتخارات و دلخوشی های یک مملکت را به خنده ی ننگین امثال کری ببخشند .
دلیلش چی بود که بنزین رو آزاد کردن؟
نمی دانم اما احساس می کنم ، فتنه ای در راه است که باید همه ی انقلابی ها و دلسوزان انقلاب حواسشان خوب جمع باشد چون هیچ وقت امثال عمروعاص ها از روی زمین محو نمی شوند .
برای من شفاف است که آقایان به این نتیجه رسیده اند که این انقلاب به دست امثال فتنه گران  بی خدای 88 لحظه ای از حرکت نخواهد ایستاد ، پس سعی خواهند کرد تا با سخت کردن زندگی ها و شرایط اقتصادی مردم ، قشر فقیر و نیازمند جامع را به خیابان ها بیاورند ، چون می دانند که این گروه هرگز کشور را به راحتی به فتنه گران نخواهند داد . البته این برداشت شخصی من است و از این موضوع به شدت نگران هستم .
آیا با چنین اوضاع نابسامان منطقه و جهان، صدای پای ظهور مولا را می شنوید؟ چه وظیفه ای بر عهده یکایک ما در این زمینه است؟
وقتی به حس درونم گوش می دهم احساس می کنم به زودی صدای الله اکبر منجی را خواهیم شنید . تنها وظیفه ای که همه ی ما داریم ، غسل شهادت کنیم و شمشیرها را آماده کنیم . چون وقتی آماده ی غسل شویم ، باید تمام جیفه های این دنیای پوچ و مسخره را از خود دور کنیم و اسیر هوای نفس نشویم و آن گاه که شمشیر به دست گرفتیم ، به خاطر حفظ سمت ها و فیش های حقوقی و صندلی قدرت ، در برابر هر بی سرو پایی گردن خم نمی کنیم و ان گاه که ببینیم عده ای در مقابل رهبر چون این روزها ایستاده اند سکوت نمی کنیم و از خوارج و توابین کوفه نخواهیم شد . پس لطفا غسل شهادت کنیم.


بعد از شنیدن کلمات زیر اولین چیزی که به ذهنتون میرسه رو بیان کنید :
 

وبلاگ :
دفتری برای روزهایی که همنشینی واقعی پیدا نمی شود .
 

فرهنگ :
کلمه ای که ارزش یک وطن دارد ، اما این روزها با بی تدبیری آقایان به قهقرا رفته است .
 

سرباز :
یک دنیا مشکل و گرفتاری و بدبختی ، همراه با شیرینی های تلخ !
 

رائفی پور:
روشنفکری به رنگ واقعی ، نه اندیشمندی  از جنس تقلبی و بنجول غربی !
 

قرآن:
نوری از سوی حضرت دوست که فرقی نمی کند در کجای این دنیا ایستاده باشی ، هر جا  و هر که باشی تو را به سعادت و الله می رساند .
 

ریزه نیوز:
تریبونی برای فریادهایم ،  که عمری از ترس زخم زبان دیگران تبدیل به سکوت شده اند و هنوز هم جرات ندارم تمام آنچه را که در دل دارم ، صادقانه فریادبزنم ، چون حتی نزدیکان می ترسند که به خاطر صداقت و مبارزه برای همیشه سکوت نصیبم شود .

مذاکره زیر شبح تهدید:
ترسوها به چنین مذاکراتی می روند و احمق ها به نتایج آن دلخوش می شوند .
 

یمن :
یمن دارد می میرد و ما در دو قدمی اش فقط و فقط نظاره می کنیم  و عکس های کودکان غرق در خونش  را شیر می کنیم .
 

تقویم:
آینه ای برای گذر زندگی به سرعت باور نکردنی .
 

نیمه شعبان:
یک روز خدایی


حرف آخر؟!
تمام آرزویم شهادت است ، هر چند که می دانم شهادت لیاقت می خواهد و من هر گز آن را ندارم .
سپاسگزارم از تمام کسانی که در این مدت بارها به من هشدار دادند تا دهانم را ببندم و حقایق را بازگو نکنم و سکوت کنم و لال شوم و گوشهایم را ببندم تا لا اقل نه آینده ام به خطر بیفتد و نه زندگی ام مشمول قوانین این روزگار .
سپاسگزارم از همراهانی  که به من روحیه دادند  تا به من ثابت شود که تا به امروز راهم را درست رفته ام و ریزه نیوز هیچ وقت مطلبی را به اشتباه منتشر نکرده است .
سپاسگزارم از پدرم که در تمام این مدت که دهانم را به گفته ی خیلی ها بسته بودم ، اجازه داد تا با فریاد حق در صف یاران  سید علی باشم و راه را نشانم داده است که در راه ولایت و رهبر عزیز  شهید شدن می ارزد به هزران سال زندگی با ننگ و خفت و ذلت .
و سپاس فراوان از توبنویسکه فرصتی در اختیار ریزه نیوز گذاشتند .

ممنون از محبتتون و اینکه وقتتون رو در اختیارمون گذاشتید
آرزوی موفقیت و سربلندی داریم براتون


لینک مصاحبه در توبنویس مرجع وب نویسان خراسان شمالی و سایت حرف تو باشگاه وبلاگ نویسان کشور

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 25 خرداد 1394 ساعت 17:10
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .