آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

دعوتی برای یک عروسی روستایی

 با نزدیک شدن به شهریور ماه و برگزاری اکثر عروسی های روستای ریزه در این ماه سعی داریم ، آداب و رسوم عروسی های روستا را به صورت کامل در قالب مطالبی کوتاه برای همراهان خود منتشر نمائیم .

به گزارش ریزه نیوز : قبل از شروع عروسی و مراسمات شادی ابتدا اقوام در یک شب خاطره انگیز جمع می شوند و بعد از صرف شام ، برنامه ریز ها برای دعوت و برگزاری مراسم عروسی شروع می شود .

بدون استثنا ، تمام اهالی روستا در برنامه ی دعوت برای عروسی قرار می گیرند و حتی خانواده هایی هم که کدورتی هم با طرف عروسی دارند دعوت می شوند و برای این منظور یک نفر انتخاب می شود تا همه ی اهالی روستا را برای روز جش دعوت کند .

جمله ای آشنا که قبل از شروع هر عروسی از پشت بام های منازل روستا ی ریزه  یک روز قبل از آغاز رسمی مراسم شنیده می شود ، ( فردا دو طرف ، سرخانه دعوت عروسی فلانی هستید ) . سرخانه : همه ی خانواده

بعد از اینکه یک فرد برای دعوت همه ی روستا به عروسی انتخاب شد ، حال نوبت دعوت از مهمانان غریبه و هم چنین روستائیانی است که از روستا کوچ کرده اند ، و به طبع برای این خانواده و این مهمامان ، نیاز به دعوت کارتی هست و بعد از نوشتن کارت ها ، مهمانان روستاهای اطراف و شهرها تقسیم بندی می شوند و برای رساندن نامه ی هر شهر یا روستا ، یک نفر انتخاب می شود .

و این آغازی می شود برای شروع یک عروسی سنتی و دوست داشتنی در روستا ی زیبا ریزه .

 

همراهان محترم ، انتقادات ، پیشنهادات و مشکلات روستا  را به شماره ی 30005033343536 برای ما ارسال نمائید .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 14 تیر 1394 ساعت 12:11
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .