آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

خریدی مهم برای عروسی

در مطلب گذشته با شب دعوت مهمانان عروسی ها در روستای ریزه آشنا شدیم و امروز و قبل از شروع عروسی ، خانواده ها برای خرید راهی شهر می شوند .

به گزارش ریزه نیوز : یک روز قبل از شروع عروسی خانواده ی عروس و داماد برای خرید زوج خوشبخت  راهی شهرستان فاروج می شوند .

در این روز برای عروس و داماد روستایی از لباس عروس تا کت و شلوار ، طلا ، لوازم آرایشی و بهداشتی خریداری می شوند .

طبق رسومات روستای ریزه ، تمام خرید های عروس خانم به عهده ی داماد است و بر عکس باید تمام خرید های داماد را خانواده ی عروس متقبل شود .

اینجا به اقتصاد نگری طرفین بستگی دارد و آنچه که عوض دارد گله ندارد اینجا عینا دیده می شود و هر چقدر یکی از طرف های عروسی دست به خرید های گران قیمت و انتخاب کالاهای گران قیمت تر بزند ، به ناچار وقتی نوبت به طرف مقابل رسید همان قدر و حتی بیشتر باید  سر کیسه را شل کند .

در این روز دور همی همه ی وسایل مورد نیاز خریداری می شود و عروس و داماد و خانواده ها اماده ی برگزاری یک عروسی به یاد ماندنی می شوند .

 

همراهان محترم ، انتقادات ، پیشنهادات و مشکلات روستا  را به شماره ی 30005033343536 برای ما ارسال نمائید .

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 14 تیر 1394 ساعت 12:29
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .