آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

نذری به قدمت نیم قرن

افطاری روستایی افطاری روستایی عکاس : احسان شفایی

 

 

به مناسب شهادت مولای متقیان ، علی (ع) سالهاست سفره ی افطاری در روستای ریزه بر پاست .

 

به گزارش ریزه نیوز : سال های سال است که در ایام ماه مبارک رمضان ، ماه مهمانی خدا ، در شب های لیالی قدر ، و همزمان با شب 21 ماه ، شبی که زمین و زمان از فراق علی خون می گریند ، مردم متدین روستای ریزه ، این شب های مبارک را دور هم جمع می شوند و با برگزاری مراسم ، سفره ی افطاری ساده ی روستایی را نیز برگزار می کنند .

 

مردم روستای ریزه سال های سال است که در این شب مبارک ، افطار را مهمان خانواده ای هستند که طبق نذر پشت در پشت در این شب با نذر افطاری حلیم پذیرای روستائیان هستند .

 

این نذر الان به بیش از نیم قرن می رسد که در این روستا پا برجاست و از پدر به پسر همچنان ادامه دارد و به نظر می رسد همچنان سال های سال ادامه داشته باشد .

 

سفره ی نذری که به نحوی همه ی اهالی روستا دور آن نشسته اند و هرگز روستایی را پیدا نمی کنی که از این سفره ی مبارک ، افطار نکرده باشد .

 

همراهان محترم ، انتقادات ، پیشنهادات و مشکلات روستا  را به شماره ی 30005033343536 برای ما ارسال نمائید .

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .