آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

اینجا به باغ های وقف هم رحم نمی کنند

باغ های وقفق باغ های وقفق

پيامبر (ص) فرموده است:« وقتي آدم بميرد، پرونده ي ِعمل وي مسدود مي شود، مگر در سه مورد: صدقه جاريه، علمي که از آن نفع برده شود و فرزند صالحي که برايش دعا کند.«؛ (بحار الانوار، ج2، ص22)

به گزارش ریزه نیوز : باغ های سرسبز و پر محصولی که وقف امام حسین شده اند در روستای ریزه کم نیستند و در این خطه ی سرسبز خودنمایی می کنند .

اما متاسفانه وقتی پای مادیات در وسط باشد حتی عده ای به باغ های وقفی هم رحم نمی کنند و به جای اینکه در قبال این باغ های پر در آمد ، اجاره ی معقولی پرداخت کنند ، با چندر غاز سر و ته مسئله را هم می آورند .

باغ هایی که سالیانه در آمد میلیونی نصیب صاحبان پر ادعای خود می کنند اما در قبال پرداخت حق اجاره تنها در سال و بعضا در ماه محرم ، از آن همه در  آمد یک شب مراسمی برای امام حسین می گیرند و با آبگوشتی ساده و کلی منت بر سر عزادارن حسین ، از کنار پرداخت اجاره ی واقعی می گذرند .

آری یا حسین اینجا کوفه نیست اما در گوشه و کنارش هزاران کوفی زندگی می کنند .

 

همراهان محترم ، انتقادات ، پیشنهادات و مشکلات روستا  را به شماره ی 30005033343536 برای ما ارسال نمائید .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .