آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

چاوگرتونگ

  • پنج شنبه, 29 مرداد 1394 ساعت 13:13

 

 

جاوگردونگ بازی گروهی  و پر انرژی و جالبی است که سالیان سال در روستای ریزه طرفداران زیادی داشته است .

 

به گزارش ریزه نیوز : متاسفانه با دیجیتالی شدن زندگی ها و به دنباال آن افزایش بازی های کامپیوتری ، دیگر فرقی نمی کند ، کودک و بزرگسالان ها فعالیت های بدنی خود را رها کرده اند و از بازی های جسمی روی گردانده اند و تمام وقت خود را در پای کامپیوتر ها یا گوشی های هوشمند سپری می کنند .

 

اما  از دیر باز کودکان و جوانان روستای ریزه ، علاقه ی خاصی به بازی گروهی چاوگردونگ داشتند و از این بازی جذاب لذت می بردند ، بازی که در آن دو گروه چند نفره ، با هم به رقابت می پرداختند .

 

گروهی که در مقری باید چشمان خود را می بستند و عده ای از بهترین مکان ها برای استتار و مخفی شدن استفاده می کردند و در زمانی مناسب به مرکز باز ی حمله می کردند و کسی که دستش به دیوار مرکز می خورد به عنوان برنده انتخاب می شد و بازی دنبال می شد تا بلاخره تمام افرادی که به عنوان مهاجم بودند گرفتار مدافعان می شدند و اسارت و باخت هم به این شکل بود که تنها دست مدافعان به سر تیم هجوم آورنده می خورد .

 

به هر حال کوچه های روستای ریزه هرگز فرار ها و یورش های جوانان انرژیک روستای ریزه را فراموش نمی کنند و فریاد های شکست و موفقیت تیم ها را از یاد نمی برد .

 

 

همراهان محترم ، تمام مطالب ریزه نیوز تولیدی است ، لطفافقط با ذکر منبع مطالب را منتشر کنید .

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .