آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

آیا همایش ملی روستا می تواند مشکلات روستای ریزه را مرتفع کند

همایش ملی روستا همایش ملی روستا

ریاست محترم جمهوری در روز همایش ملی روستا قول دادند با اختصاص مبلغ 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی مشکل کم آبی روستا ها را حل کند ، حال باید منتظر روزی باشیم که مشکل آب آشامیدنی ریزه حل شده است .

 

به گزارش ریزه نیوز : با توجه به سخنرانی ریاست محترم جمهوری در همایش ملی روستا ، به نظر می رسد روزهای خوش برای مردم روستای ریزه هم از راه خواهند رسید .

  ریاست جمهوری در این سخنرانی با تاکید بر اینکه "روستا ، محور فرهنگ این مرز و بوم است"، افزودند خدمات در روستا ها نیز هم چون شهرها باید ارتقاء یابد و نباید تمام علم ، درمان ، اشتغال ، امکانات زندگی و ... کالای شهرها باشند و روستا ها غرق در فقر و کمبودها !

دکتر حسن روحانی در این همایش اشاره ای داشتند به اینکه اساسا توسعه وقتی حاصل می شود و پایدار خواهد ماند که روستا ها در مسیر واقعی توسعه باشند .

ریاست جمهوری در این همایش اشاره ی ویژه ای به فرهنگ روستایی داشتند و از اینکه یک روستایی زاده هست اعلام افتخار کردند و روستا را جایی نامیدند که مهد صفا و صمیمیت ، عشق به اسلام ، تلاش ، تولید و ... هست . البته باید خاطر نشان کرد این روزها همان فرهنگ سنتی و آداب سنن روستایی نیز با بی توجهی مسئولین محترم فرهنگی به شدت در حال تغییر و از بین رفتن است .

دکتر روحانی به بینش سیاسی روستاییان عزیز نیز گریزی زد و انتخابات 92 را پیش کشید و از اینکه روستاییان عزیز در این انتخابات مسائل را به خوبی تحلیل کردند اعلام خرسندی کردند و از حضور گسترده ی روستائیان در انتخابات پیش و رو گفتند و  پیش بینی کردند که روستاییان عزیز به لایق ترین افراد برای خدمت به این مردم و این کشور رای خواهند داد .

دکتر حسن روحانی کمبود تمام امکانات روستایی را دلیل مهاجرت روستاییان به شهرها قلمداد کردند و  بیان داشتند که اگر خدمات رفاهی و بهداشتی و درمانی را در روستا ها فراهم کنیم هرگز شاهد مهاجرت روستاییان به شهرها نخواهیم بود .

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: دولت در زمینه رفع مشکلات آب آشامیدنی روستاها و آب زراعی قدم‌های خوبی برداشته و امروز در اینجا به شما قول می‌دهم مبلغ 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی که قرار بود به تأمین آب روستایی اختصاص یابد، حتماً تخصیص خواهد یافت.

دکتر روحانی گازرسانی گسترده و با سرعت به روستاها را اقدام دیگر دولت در زمینه ارتقاء خدمات‌رسانی عمومی به روستاها ذکر کرد و گفت: در زمینه گازرسانی به روستاها کار عظیم و کم‌نظیری در این دولت در حال انجام است. خدمات بهداشتی و سلامت ، راه و آب در دولت یازدهم به روستاها ارتقاء قابل توجهی داشته و به سرعت و با گستردگی در حال ارتقاء خدمات ارتباطاتی به روستاها نیز هستیم که با ورود این خدمات به روستاها زمینه ایجاد مشاغل نو هم در زمینه‌های فناوری ارتباطات و اطلاعات فراهم می‌شود.

با توجه به قول هایی که در باره ی رفع تحریم ها داده شده است امیدواریم به زودی با رفع تحریم ها شاهد ، ریشه کن شدن تمام مشکلات روستای ریزه هم باشیم .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .