آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

فرهنگیان در شکل گیری فرهنگ روستا چقدر دخیل هستند

فرهنگیان روستا فرهنگیان روستا عکاس : محمد سلیمی

متاسفانه فرهنگ اصیل روستایی رو به نابودی و فراموشی است و گویا برای هیچ کسی هم اهمیتی ندارد که یک تاریخ به راحتی به تاراج برود .

 

به گزارش ریزه نیوز : در حالی که روستای ریزه دانشجویان زیادی دارد که در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند و انتظار می رود که تاثیر مستقیمی بر رشد فرهنگ  آداب و سنن روستا داشته باشند ، متاسفانه اتفاقات کاملا عکسی رخ می دهد و دانشجویان به جای تاثیر مثبت بر شرایط فرهنگی روستا ، حتی فرهنگ و پوشش روستا را هم تحت تاثیر قرار داده اند .

حال این سئوال مطرح می شود وقتی که جوانان روستا به هر دلیلی از روستا کوچ کرده اند و تحت تاثیر فرهنگ ماهواره ای و شبکه های مجازی قرار گرفته اند ، فرهنگیان روستا که خوشبختانه تعدادشان هم کم نیست ، در بحث فرهنگ سازی روستا چه نقشی را بازی می کنند .

کافی است از خود بپرسید که فرهنگیان عزیز چه نقشی در فرهنگ عامه ی روستا بازی می کنند و می توانند فرهنگ  و آداب روستا را از نابودی جدی نجات دهند و با این شرایط کاملا بعید به نظر می رسد که کار خاصی صورت گیرد و این عزیزان هم قدم مثبتی در این زمینه بردارند .

قبول ، شرایط زندگی فرق کرده است ، این روزها حتی زندگی فرهنگیان هم بیشتر دیجیتالی شده است چه برسد به زندگی مردم ساده ی روستایی !  

 

همراهان محترم ، تمام مطالب ریزه نیوز تولیدی است ، لطفافقط با ذکر منبع مطالب را منتشر کنید .


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .