آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

اولین صبحانه ی پادگان آموزشی

  • سه شنبه, 03 شهریور 1394 ساعت 12:37
تصویر ارسالی : سرباز مرتضی نیازمند تصویر ارسالی : سرباز مرتضی نیازمند

در مطالب گذشته با هم خاطرات روزهای قبل از رسیدن به پادگان را خواندیم و اولین شب را هم در آسایشگاه سربازان خوابیدم ، در ادامه ی خاطرات یک سرباز ، امروز در پادگان 04 بیرجند اولین صبحانه ی پادگان  را با هم میل می کنیم  ، البته همراهان و سربازان عزیز تمام خاطرات یک سرباز را می توانند از اینجا بخوانند .

به گزارش ریزه نیوز : غرق در خواب بودم و روی تخت های پر سر و صدای آسایشگاه ، خواب های خوش بیرون از پادگان را می دیدم که به یکباره ، یکی محکم با لگد به در زد و بدون هیچ حرفی شروع به شمارش کرد ،بشمار  یک ، بشمار دو ... !

در یک چشم بهم زدن آسایشگاه تخلیه شد ، من که هنوز در عالم خواب و بیداری بودم ، خندم گرفته بود و هم به اوضاع خودم می خندیدم و هم به روزهای آینده و این تلخ ترین خنده ی عمرم بود و شاید بهترین معنایش تلخندی از عمق وجودم بود .

من که هنوز پلکهایم روی هم بود ، نسیم خنک  صبحگاهی صورتم را نوازش می کرد ، هنوز هوا تاریک تاریک بود ، به خط شدیم و با فرمان سرگروهبان ، از جلو نظام گرفتیم !

نماز خواندیم و نظافت کردیم ، ته دلم می گفتم خوب فعلا که کسی کاری به ما نداره ، یه چرت بزنیم بد نیست ، توی همین فکر ها بودم که یکی داد زد ، به خط شین برای صبحانه !

وایی که من چقدر گرسنه بودم ، لیوانی که فقط برای چایی پادگان خریده بودم و بیشتر اندازه یک بطری نوشابه بود تا لیوان را به دست گرفتم و ته صف ایستادم . از اینجا داخل ظرف غذا دیده نمی شد و روی پنجه ها ی پایم بلند شدم تا لا اقل تا نوبتم می شود از محتویات داخل قابلمه با خبر شوم ، اما چیزی دیده نمی شد !

وایی خدا این دیگه چیه ؟ یک قاشق املت و یک تکه نون خشک ! نفسم بند اومده بود ، من که اصلا املت نمی خورم چه کنم ؟

املتی که روغنش یک طرف بود و نصف بیشترش آب بود و گوجه ها یک طرف غش کرده بودند و تخم مرغ ها ...!

گرسنه بودم ، نزدیک یک شبانه روز بود که چیزی نخورده بودم ، روی زمین نشستم و چشمانم را بستم و گفتم هر چه می شود ، بشود باید تو را میل کنم .

املتی که هیچ شباهتی به املت مردم نداشت اما بیش از اندازه خوردن داشت ، شاید تنها دلیلش هم این بود که به خودم فهماندم باید به شرایط سخت عادت کنم !

تکه نان سهمیه ام خشک بود !

 

سربازان عزیز جهت اطلاع از آخرین خبرها  و خاطرات لطفا از سمت چپ در خبرنامه ی پیامکی و یا ایمیلی ریزه نیوز ثبت نام کنید  .

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 شهریور 1394 ساعت 12:46
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .