آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

کاش علی سحر به مسجد نرود

اینجا همین که مظلوم باشی کافی است ، دیگر فرقی ندارد  که علی باشی یا حسین ، مردان این شهر بی وفایی را خوب معنا می کنند .

به گزارش ریزه نیوز : همین که خواستم از علی بنویسم ، جملاتم همه رنگ تنهایی ، مظلومیت و خون در خود گرفتند و سطر سطر جملاتم از بیان تاریخ شرم کردند .

همین که علی رانوشتم ، دلم پر زد ، به مکه ، به غار حراء به رد و پای کودکی در کوه ، در شعب ابیطالب ، رد پایی همیشه در پشت سر پیامبر .

همین که علی را نوشتم دلم پر زد به شب هجوم اشراف به خانه ی رسول حق و باز علی بود ، علی !

همین که علی رانوشتم ، دلم پر زد به کنار چاه های بدر ، به لشکری تنها 313 نفره ، دلم پر زد و رفت به بیابان های مکه و مدینه !

آری هر سو در تاریخ نگرستم ، علی را دیدم ، احد بود و کوهی سر به فلک کشیده که در دامنش با حس کردن نام علی احساس حقارت می کرد ، به خندق که رسیدم ، تمام قدرت و شجاعت در برابر علی گردن خم کرده بودند .

همین که علی رانوشتم ، به خیبر رسیدم ، به قلعه هایی پولادین از جنس نفاق ، دورویی و تذویر یهود دیدم که به یک یا علی گفتن علی ، در هم شکستند .

اما هر چه در میان جملاتم می گردم کلمه ای که بتواند خم ، برکه ی معروف تاریخ را تفسیرش کند نمی یابم ، فقط سکوت می کنم و سکوت ...

اما وقتی به دروازه های کوفه می رسم ، بر خود می لرزم از این همه بی خردی ، از این همه نامردی ، از این همه جهل ، از این خوارج و منافقین کور دل!

وقتی در نیمه های شب در کوچه های کوفه قدم می زنم و خلیفه و امامی را می بینم که خود کیسه به دوش گرفته است ، می لرزم ، می ترسم که چرا این همه از این مرد خوبی ها فاصله گرفته ام!

هر چه به علی نزدیک تر می شوم ، بیشتر شرمم می گیرد ، فرمانروایی که در میان خرابه ها روی خاک می نشیند و به دور از تمام جنجال ها و تبلیغات ، هم نشین  کور و نابینایی می شود که هر گز او را نمی بیند و نمی شناسد  و در میان کوچه ها دست نوازش بر سر یتیمان می کشد ، شرمم می گیرد .

آری تاریخ هم با داشتن علی به خود می بالد ، اما کاش حد اقل امشب علی به مسجد نرود !

 


همراهان محترم ، تمام مطالب ریزه نیوز تولیدی است ، لطفافقط با ذکر منبع مطالب را منتشر کنید .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .