آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

قربان راهی است به غدیر

عید سعید قربان عید سعید قربان

ما هم اینجا به هزار بهانه جا مانده ایم و تنها دعا می کنیم که به برکه ی خم برسیم ، اما افسوس که همچنان اسیر شیطان شده ایم و نمی توانیم نفسمان را قربانی کنیم .

به گزارش ریزه نیوز : همین که شیطان از راه می رسد ما از راه می ایستیم و هر بار هزار بهانه می اوریم و راه را اشتباهی در پیش می گیریم و تا قرار می شود به ولایت برسیم ، بین همین چند روز دنیا ، دنیایی می شویم و بی ولایت نقشه های شوم دنیوی می کشیم .

آری قربان از راه رسیده است ، روز ی مبارک برای قربانی کردن تمام چیزهایی که ما را نگه داشته اند و به هیچ و پوچ دل خوشمان کرده اند تا یا به غدیر نرسیم و اگر هم رسیدیم تنها به یک عهد دروغین با ولی و وصی دل خوش کنیم و دوباره عهد بشکنیم .

قربان است ، روز قربانی کردن هوای نفس ، روز قربانی کردن تمام دلبستگی های دنیایی ما ، تا به غدیر برسیم و سوار بر کشتی نجات بخش ولی شویم و با روحی پاک و  زلال به سوی خدا برویم ... !

اما خدا نکند ، قربان بیاید و قربانی بدهیم و باز هم بر دنیا بمانیم و زندگی با رنگ دنیا انتخاب کنیم و آنگاه که کاروان از برکه ی خم ، بازگشت ما هم اسیر هوای نفس شویم و بشود انکه نباید بشود .

قربان همان روزی است که باید نفس را قربانی کرد تا وقتی به غدیر خم رسیدیم بین ماندن و رفتن اسیر شک و دودلی نشویم و ما هم ماندن را ترجیح ندهیم .

به همین راحتی اگر در قربان بین تمام بدی ها مانده باشی در غدیر خم  حب دنیا و دنیا پرستی گام هایت را سنگین می کند و هوای نفس بر تو غلبه خواهد کرد و زیر بار سنگین دنیا پرستی در برکه ی خم غرق سنت ها می شوی و هرگز راه پر نور ولایت را نخواهی یافت .

اگر در قربان نتوانی دنیایت را قربانی کنی ، بدون شک در روز غدیر خم در منجلاب دوری از ولایت در دام خلافت خواهی افتاد  و هرگز به دنبال شفاعت بانوی دو عالم ، زهرای اطهر نخواهی بود .

قربان روزی است که اگر به بصیرت نرسیده باشی در غدیر دیگر جایی ندارد و به جای نور ولایت تو را ظلمات و تاریکی و بدبختی  خلافت در بر می گیرد و در تاریکی و پیچ و خم های دنیا ، روز به روز از مقصد و هدف نهایی انسانیت و اسلام دور می شوی  و سر انجام  در انتهای راه در سیاه ترین و نفرت انگیز ترین نقطه ی تاریخ  می شوی همان که نباید بشوی !

آری اگر در قربان جا ماندی ! در خط لشکریانی خواهی شد که :

  بر درب پاک ترین خانه ها آتش کینه  می کاری!

از گروهی می شوی که در سحرگاهان تیغ بر ماه تابان می کشی!

از گروهی می شوی که بر پیکر مهربان سرداری تیر خیانت می نشانی!

از گروهی می شوی که در عاشورا و کربلا از مقام انسانیت به رتبه ی حیوانیت تنزل می کنی!

پس اگر در قربان سرگرم بازی های دنیوی بودی!

غدیر در پیش است....

 

همراهان محترم ، تمام مطالب ریزه نیوز تولیدی است ، لطفافقط با ذکر منبع مطالب را منتشر کنید .

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .