آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

گوجه فرنگی ارمغانی از پاریس

برداشت گوجه فرنگی برداشت گوجه فرنگی طراح : محمد سلیمی

با قرار داد 9000 تنی گوجه فرنگی از فرانسه ، کشاورزان این کشور بلاخره یک شب با خیال آسوده به خواب رفتند  .

 

به گزارش ریزه نیوز :  در حالی که در تمام این سال ها شاهد نابود کردن مقداری از محصولات کشاورزی از جمله سیب زمینی و پیاز و گوجه و...  بوده ایم . متاسفانه بستن قرار داد با پاریس برای واردات گوجه هر کسی را به فکر فرو می برد .

شاید خیلی ها در این تصور هستند که این قرار داد هم سودی برای ملت ایران خواهد داشت اما چند نکته ی اساسی را باید ادر نظر داشت .

هیچ کشوری با افزایش واردات ، ان هم از نوع گوجه فرنگی نمی تواند استوار و محکم روی پاهای خود بایستد .

اما چگونه ممکن است در حالی که این روزها شاهد کوچ بی رویه ی روستائیان و کشاورزان به شهرها هستیم و هر روز هم این منابع  تولیدی جامعه خالی تر می شوند دولت مردان ما بی تفاوت از کنار ان بگذرند و  برای رونق کشاورزی فرانسه دست به امضای قرار دادی از نوع محصولات کشاورزی بزنند .

واردات 9000تن گوجه از فرانسه ، شاید تلنگری باشد به بی توجهی به اقتصاد مقاومتی و  تولیدات محصولات داخلی .

اما پیش بینی می شود با این واردات به زودی نیازی به کشت گوجه فرنگی و سایر محصولات کشاورزی در ایران نباشد ، چرا که این هنوز آغازی بر رفع تحریم هاست پیش بینی می شود به زودی  هزاران تن گوجه از سایر کشورها به ایران سرازیر شوند و ما بمانیم زیر خروارها رب گوجه فرنگی !

 

همراهان محترم تمام مطالب ریزه نیوز تولیدی است لطفا فقط با ذکر منبع منتشر کنید .

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .