آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

باز خوانی یک نامه /نامه ی یک روستایی به کریمی

  • جمعه, 10 خرداد 1392 ساعت 18:55

ریزه نیوز: تا بخوانند تمام کسانی که چیزی به نام دل خوشی به ما نداند و آنچه را هم که داریممی خواهند از ما بگیرند . تنها دل خوشی ما در این مملکت پرسپولیس محبوب است که با بردهایش روحیه می گیریم و با باختهایش در خود می شکنیم وامروز می خواهند این دل خوشی راهم از ما بگیرند .

می دانی چگونه تو را شناختیم شاید تعجب کنی اما این واقعیت عاشقی ماست .علی جان ما تو را با صدای مجری رادیو شناختیم، وقتی از سر شور می گفت :کریمی کریمی کریمی یه نفر دونفر همه را پشت سر گذاشت .یادش به خیر راستی می دانی چرا رادیو چون وضع روستایمان تعریفی ندارد و ان روزگاران خبر از امکانات نبود هرچند که امروز هم ،بگذریم تلویزیون را در خواب هم ندیده بودیم و همه جمع می شدیم و بازی ها را از رادیو پیگیری می کردیم تازه مشکلات این هم نبود از بد شانسی ما رادیو هم در ده انتن دهی نداشت و مجبور بودیم برای انتن دهی بهتر در شب های سرد زمستان در دل کوهستان از پشت بام پیگیر جادوهای تو باشیم راستی و در ان هوای سرد تو عجب دلم را جادو می کردی.

گذشت و گذشت

اولین تلویزیون سیاه سفید هم به ده امد و کلا با رادیو خدا حافظی کردیم .تلویزیون سیاه سفید و قطع و وصل شدن تصاویر و برفک های زیبایش کاری با ما کردند که هر هفته منتظر بازی تو و این چنین دیوانه ات شدیم .یادت هست، من که هنوز

 

 

تصویرت از پشت برفک ها در ذهنم غوغا می کند . بازی ایران و رم – وقتی مدافعان مستحکم ایتالیا را جادویشان می کردی و صدای الله اکبر گزارشگر عربی به من غرور پرسپولیسی می دهد .

نه یادمان نرفته و نمی رود روزی را که لقب جادوگر به تو دادند.هرچند هزاران ساحره استخدام کردند تا شکست تو را به نظاره بنشینند عده ای از همین مردمان پست، اما غافل از این که تو در دلها جایی داشتی و خیانت ها را کاری نمی تواند با دل کرد .

چه خوشی هایی داشتیم با نامت مغرور می شدیم و نام تورا پتک خود می کردیم و بر سر تیم رقیب می زدیم و روز به روز این پتک سخت تر و سنگین تر و محکم تر بر تارک دشمنان و بد خواهانت می نشست . علی جان حتی اگر تو بخواهی که فراموشت کنیم این از محالات است می دانی چرا ؟چون روزهایی که پیراهن تو را با پول هایی که نداشتیم و به زحمت جمع می کردیم و می خریدیم تا با توپ پلاستیکی(( در زمین فوتبالی که از فقر ده نداشتیم و ارزو داشتیم و خدا نداد)) می خواستیم همگی کریمی شویم .اما تو کجا و ما کجا !اصلا تمام بازیکنان اسیا کجا.

وقتی از ایران رفتی

تماشای فوتبال حتی با ال سی و ال ای دی هم به دل نمی چسبید . تا دوباره برگشتی وقتی برگشتی به تیم محبوب و قهرمان ایران شور به ده ما هم برگشت .همه خوشحال بودیم.گرفتاری ها و نداری ها ی ده را به کل فراموش کرده بودیم.

اما این فصل کابوس ها بود تو بودی و تنهایی،تو بودی و یک تیم با کلی بازیکن بی تعصب و شاید بی غیرت ،چه می کردی تنهایی.

جادوگر عزیز

وقتی در بازیها خسته می شدی و عرق می ریختی ،و نفس نفس نفس می زدی.وقتی با جان و از سر تعصب می دویدی دعایت می کردیم . راستی یادم رفت از مادر بزرگم بگویم که همیشه دعایت می کرد و از خدا می خواست سرحال باشی .چون مادر پیرم می دید که با سرحال بودنت کل پرسپولیسی های ده سرحال و شادند .

شرایط را بر تیم بد و بد تر کردند

فاش بگویم علی جان تیغ ها را از رو بستند .برای نابودی تیم حاشیه ها درست کردند .صادقانه بگویم همت کردند تا تیم عزیزمان را نابود کنند .بی صفتان یادشان رفته بود که خدا با قهرمانان است .

مثلث برمودا

تا سرداری برایمان امد. امده بود تا با 11 سرباز از پرسپولیس کاخی با کلی جام بسازد.خوشی رفته داشت بر می گشت .ده ما با خبراز امدن مصطفی پاشا بهاری شد.حال مثلث طلایی شکل گرفته بود و می رفت تا چون مثلث برمودا همه ی دشمنان و بد خواهان پرسپولیس را در کام خود فرو برد .اما  افسوس سربازان پرسپولیس اندک تر از ان بودند که سه ضلع قدرت مند شکل گیرد و تیم بی غیرت و بی تعصب نمی توانست بر دشمنان و فتنه ها چیره شود. واین بود که اهالی ده ما گفتند افسوس که در تیم ما وفا داری و غیرت و عشق نیست.تنها امید ما این بود که سه دلاور هستند که از سرخی بیرق پرسپولیس دفاع کنند .

اما افسوس

علی جان چه شد،چرا تصمیم به رفتن گرفتی .از وقتی شنیدم تو هم قصد ترکمان کردی در خود شکستم .نا امید شدم .در خود شکستم درست در زمانی که همه تبر به دست قصد شکستن استخوان های پرسپولیس گرفته اند .علی جان تو که بودی می گفتیم از جوان مردیت شرم کنند . همان مردمان لیگ، عزیز اللهی ها و داوران شرافت فروش و فدارسیون ها و کسانی که نامشان را کمیته انضباطی گذاشته اند و با احساسات میلیون ها عاشق بازی کردند.اری تو که نباشی به کی دل خوش باشیم .راستی علی جان به کجا ؟به کدامین سو؟

می روی تا تنها شویم ؟

می دانم ما را به دلار و ثروت نمی فروشی ،می دانم دلت از بی مهری ما گرفته ،اما علی جان ما که دلمان خون است !از دست تیم، از کی دلگیر شویم ؟ علی جان من از طرف تمامی کسانی که تنها امیدشان تو بودی و به تو معترض بودندو شاید حق داشتند به جز سالاری و سروری تو ؛به کی معترض می شدند به کسانی اعتراض می کردند که اصلا غیرت و شرافت و تعصب نداشتند؟

 من صادقانه از تو معذرت می خواهم .

جادوگر مهربان :تو را به سرخی پرچم پرسپولیس،تو را به صداقت تمامی هواداران پرسپولیس قسمت می دهم یا در تیم محبوبت بمان یا از ما هوادران عاشقت با دلگیری خدا حافظی نکن.

امضا

هواداری دلشکسته

تاریخ:فصل تلخ زندگی پرسپولیسی ها

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 شهریور 1392 ساعت 05:28
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .