آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

تعظیم کماندوهای پوشالی به غیرت سربازان سرخ

  • پنج شنبه, 20 فروردين 1394 ساعت 15:54

 

بنویسید100هزار نفر  بخوانید 40 میلیون پرسپولیسی ، اینجا ایران پرسپولیسی است .

 

به گزارش ریزه نیوز : بار دیگر سربازان سرخ آرایایی نشان دادند که با غیرت و تعصب می شود بر تمام دارایی کماندوهای مجهز از خود راضی پیروز شد و تمام مردم دیدند که چگونه  در یک بازی مرگ و زندگی سربازان پرسپولیسی  هرگز تسلیم کماندو های پر ادعای النصر  عربستان نشدند و آنها را در هم شکستند .

 

در روزی که تیم عربستانی برای یک برد در تهران تمام  عزمش را جزم کرده بود تا از پرسپولیس ایران کسب امتیاز کند و در مقابل چشم میلیون ها ایرانی شادی و پایکوبی به راه بیندازند ، با تلاش و دوندگی مثال زدنی پرسپولیسی ها تحقیر شدند و با ضربه ی تحقیر آمیز بازیکن جوان ایرانی  تمام آرزوهای تیم متحول عربستان بر باد رفت .

 

در بازی حساس پرسپولیس النصر علاوه بر تلاش بازیکنان پرسپولیس که در هفته های اخیر حال و روز خوشی نداشتند ،آنچه بیش از هر چیزی به چشم می آمد ، اتحاد و همدلی تماشاگران پرسپولیس بود که از همان دقایق ابتدایی هماهنگ و یک صدا پرسپولیسی را تشویق می کردند که در این فصل چیزی جزء ناراحتی و نا امیدی برای هوادارانش به ارمغان نیاورده بود .

 

کافی است دوباره و چند باره این بازی را از اول مرور کنید ، یک طرف مردان گران قیمت و صاحب نام عربستان ، یک طرف جوانان کم تجربه و بی نام  و نشان پرسپولیس ، یک طرف ستاره های خارجی تیم عربستان و یک طرف پرسپولیسی با کلی مشکل و گرفتاری ! شاید اگر کمی منصافه نگاه کنید به تساوی هم راضی شوید .

 

اما هر چه بیشتر روی بازی متمرکز شوی چیز تازه ای کشف خواهی کرد ، اتحاد ، تلاش ، خستگی ناپذیری ، جنگندگی و دوندگی بازیکنان پرسپولیس که گویا به صف شده اند تا ثابت کنند ، در فصل جاری بازی را جایی دیگر از زمین مسابقه باخته اند ، بازی را به مسئولانی باخته اند که نه دوست دارند پرسپولیس باشد و نه ورزشگاههای مملوء از هوادار ! بازی را به بازی های سیاسی آقایان باخته اند !

 

بدون شک وقتی به دروازه ی پرسپولیس می رسی ، گلری را خواهی دید که آمده است تا خود را ثابت کند ، تا ثابت کند ، که اشتباه کرده است که مقابل مربی اش قد علم کرده است ، خواهی دید که سوشا با تمام وجودش از دروازه ای دفاع می کند که بارها و بارها به خاطر سهل انگاری اش در این فصل فرو ریخته است . حتما خواهی دید که دروازه بان پرحاشیه ی این روزهای باشگاه پر هوادار ایرانی آماده است تا با شور هوادران پرسپولیس حتی به پرواز در آید . آماده است تا آخرین نفس از دروازه ای دفاع کند که در این فصل کم باز نشده است .

 

وقتی به دفاع رسیدی شاید در اولین نگاه از حضور نورمحمدی ،علی عسکر و خانزاده تعجب کنی ، اما تمام داشته های پرسپولیس همین است ، نورمحمدی امروز به ناچار باید در قلب خط دفاع توپ بزند  و تو منتظر یک اشتباه وحشتناک از دفاع  مرکزی پرسپولیس باشی ، اما هر چه منتظر می شوی ، نورمحمدی مستحکم و پر تلاش ایستاده است تا د رخلاء بنگر دچار اشتباهی نشود و عینا نشان داد که در کنار اومانیا که بارها ثابت کرده است حتی مصدومیت هم نمی تواند سبب شود که او  دفاع پرسپولیس را رها کند  ، مدافع خارجی پرسپولیس با تمام مصدومیت و در حالی که لبش غرق در خون است ، همچنان از کنار زمین دفاع را می پاید و منتظر است با همان دهان خونی در قلب خط دفاع باشگاه محبوب تهرانی قرار گیرد و در این بازی  هرگز شاهد اشتباه این دو بازیکن قلب دفاعی تیم محبوب ایرانی  نخواهی شد .

 

هر چند کناره های پرسپولیس اتوبان مستقیم جده – ریاض شده است ، اما بازهم علی عسکر و خانزاده تسلیم نمی شوند و  با دوندگی و جنگندگی سعی می کنند که مانع از ارسال های خطر ناک بازیکنان عربستانی شوند و به خوبی حداقل در مسیر بازیکنان النصر قرار می گیرند و با مزاحمت مانع از سانترها می شوند و به هر شیوه ه ای که شده  تا حدودی راههای نفوذ النصر را مسدود می کنند.

 

اما بدون شک وقتی به دو هافبک دفاعی پرسپولیس می رسی ، حاضری بارها و بارها کفشگری و نورالهی را دنبال کنی ، این دوبازیکن هرگز خسته نمی شوند و تا دقیقه ی آخر مانع از بازیسازی دقیق یاران النصر می شوند و با حضور به موقع مانع از شوت زنی یاران عربستانی می شوند و در این بازی خلاف بازی گذشته هر گز فرصت به شوت زنی یاران النصری نمی رسد !

 

با دیدن چهره ی گابریل نا خدا گاه به حضور این بازیکن خارجی در ترکیب تیمت افتخار می کنی که با شرایطی خاص و در حالی که ماسک تا جلوی چشمانش را گرفته است ، سربالا بازی می کند و با این که مدتی است از میادین دور بوده است اما همچنان می جنگد تا ثابت کند با تمام وجودش برای باشگاهش زحمت می کشد !  

 

وقتی به فاز تهاجمی پرسپولیس نگاه می کنی ، شاید به یاد دوران طلایی قرمز پوشان و حضور ستاره های نامی در این خط حمله بیفتی ، اما بدون شک در این بازی هم به افتخار جوانان پرسپولیس ، تمام قد خواهی ایستاد و تشویقشان می کنی ، عالیشاه و نوروزی دونده با استارت های گاه و بیگاه هرگز اجازه ی نفس کشیدن به یاران دفاعی  النصر نمی دهند  و طارمی ، باز هم طارمی ، با چشمان کاملا باز و احساس مسئولیت همیشگی اش ، مهاجمی دونده و پر تلاش ، باهوش و نبوغ ناب ، او حالا آن قدر تجربه در این سن کم به دست آورده است که در بازی به این حساسی و مقابل لنز دوربین گوشی هزاران هوادار ، با خونسردی تمام ، با ضربه ی چیپ ، عربستانی ها را نابود می کند و با بریدن  سرشان به شادی و پایکوبی می پردازد و در این جشن باشکوه ،  ورزشگاه یک دست قرمز می شود .

 

اما در این بازی ورزشگاه قرمز دیدن دارد ، هر گاه که موج هواداران به راه می افتد ، ورزشگاه به لرزه در می آید و گویا زلزله ای در راه است و گوشه و کنار ورزشگاه فرقی ندارد ، طبقه ی اول و دوم غوغایی بر پاست ، جایگاه ویژه و روبه روی جایگاه گویا در حال انفجار است ، جالب است حتی پشت دروازه ها کسی آرام ننشسته و همه ایستاده یک صدا پرسپولیس را فریاد می زنند ، طوفان انرژی در ورزشگاه به راه افتاده است و بازیکنان پرسپولیس با احساس غرور حاضرند برای نام پر آوازه ی پرسپولیس در این بازی جان دهند !

 

بی اختیار خدا را شکر می گویی که در این بازی بعد از مدت ها شاهد آن هستی که هیچ کس در  بازی بی تفاوت نیست و برای مدت ها اتحاد و دوستی و رفاقت به نیمکت پرسپولیس ها هم رسیده است و جالب آنجاست که پیام صادقیان که بدون شک تمام آرزویش این بود که در این بازی مقابل این همه هوادار بازی کند ، بدون توجه به نیمکت نشینی ، برای دفاع از هم بازی اش ، به زمین می آید تا هم تیمی هایش احساس تنهایی نکنند ، هر چند شاید در باز هم کمی عجولانه تصمیم گرفته است ، اما اینجا ایران است ، اینجا پرسپولیس است ! غیرت ایرانی این حرفها را نمی فهمد ، مچکریم پیام !

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .