آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

دلنوشته ای برای پرسپولیس

تو دوباره متولد شده ای پرسپولیس من

هوادارن پرسپولیس هوادارن پرسپولیس انتخاب تصویر : ریزه نیوز

ما پرسپولیسم ، با میلیون ها هوادار سرخ !

 

بیش از یک دهه عمر کمی نیست که با تمام ناملایمات مسئولان سیاسی و ورزشی  پای تو ایستادم و ثابت کردم که هیچ عاشقی در رنجوری دست از عشق بر نمی دارد ! من در بهترین روز های عمرم با تو زندگی کردم و توهم با تمام سرخی ات یکی از اعضای خانواده ام شده ای و تمام خاطراتم به تو گره خورده اند .

پرسپولیس من ، همین که تو دوباره با تمام بدی های آقایان بلند شدی و تسلیم دوستان نشده ای برای من کافی است ، یادمان نرفته است که نقشه ها برای نابودی تو کشیدند و تو را زمین زدند و در حالی که همیشه در صدر بودی ، چند سالی تو را ضعیف کردند تا تو را از ما ، مردم بگیرند و هرگز موفق نشدند .

عادت به شکست

سال ها از تو یک شکسته خورده ساختند  و تو هم به شکست ها عادت کردی  و برای ما شکست های تو عادی شده بود و با این که سر به زیر بودیم و در دل شکسته و قلبمان رنجور شده بود ، اما تو را به قدری ذلیل کرده بودند که تو در هیچ زمینی موفق نمی شدی که توپ را از میانه های زمین دور کنی و به بازیکنان ضعیفی که به تو تحمیل می کردند ، مجبور به تحمل بازی های کسل کننده بودیم و تنها می توانستیم برای تو دعا کنیم .

تغییرات مدیریتی

در حالی که برای تیم های دیگر مدیران چند ساله انتخاب می کردند در تمام این سال ها هر که را خواستند و مردم نمی خواستند را مدیر تو کردند و برای کادر مدیریتی تو هم درخشان بماند حتی زمزمه ی امثال مایلی هم داشتند و باز هم ما سکوت کردیم و دعا و دعا و باز هم دعا !

شکست ها 

سال ها از هر تیمی که خواستیم شکست خوردیم ، در نیمه های دوم جدول جا خوش کردیم و اصلا با میلیون ها هوادار به هیچ مسئولی هم بر نخورد و تنها این دوستان تو بودند که خون دل می خوردند .

کمیته ها

با تمام بزرگی تو ، از کمیته ی انضباطی تا کمیته ی داوران علیه تو جبهه گرفتند و در حالی که می توانستی هواردان را در هر شرایطی به ورزشگاه ها بکشانی یک روز تو را در حساس ترین بازی ها محروم کردند و از یک طرف با انتخابات کمیته ی دواران بد ترین داوران را برای تو انتخاب کردند .لازم نیست تا این اشتباهات را بیان کنیم و همین الان هم کافی است به انتخاب خود یکی از بازی های پرسپولیس را دوباره نگاه کنید تا اشتباهات فاحش داوری ها را مشاهده کنید .

دو قدم تا قهرمانی

هنوز  از دست هایی که به درگاه خدا بلند شدند ، سکوت عجیب آزادی ، اشک ها ، بغض های در گلو مانده ، چشم های بسته ی میلیون ها هوادار ، دقیقه ی 96 زمان زیادی نگذشته است ، هنوز هم وقتی چشمانم را می بندم توپی را که در هوا چرخید و درون تور دروازه ی سپاهان آرام گرفت را می بینم ، حالا که دوباره با تمام گرفتاری ها و اشتباهات عمدی داوران در این فصل در کورس قهرمانی هستیم و با توجه به بازی های باقی مانده قهرمانی در چنگ ماست ، با تمام غرورم می گویم ، پرسپولیس من ، همین که دوباره بلند شده ای و قد علم کرده و استقلال را چهارتایی کرده ای من به تو افتخار می کنم ، سهمیه ی ما قطعی شده است پس همه با هم  تا قهرمانی در آسیا !

 

این مطلب در سایت ارتش سرخ نیز منتشر شده است  .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .