آموزش زناشویی

آموزش زناشویی

خاطره

یک روز مردی به نام حاج محمد رضا

محمد رضا ابراهیمی نژاد محمد رضا ابراهیمی نژاد عکاس: اعضای کانال ریزه

خاطره ای از مردی که در تاریخ روستای ریزه مانده است.

ریزه نیوز : بعد از اینکه یکی از اهالی خوب روستا تصاویری برای ما ارسال کرد ، ناخداگاه با دیدن تصویری از مرد زحمت کش و پرتلاش ریزه ، حاج محمد رضا صحنه ای در مقابلم ظاهر شد که هر وقت در تمام این سال ها یادش افتاده ام ناخداگاه بغضی سنگین بر گلویم سایه افکنده است .

سالیان دور ، زمانی که قرار بود کوچه های روستا را جدول کشی کنند و بیشتر از تمام مردم روستا نام ایشان بود که شنیده می شد و ایشان به جد به دنبال آن بود ، چرا که وضعیت نامناسب کوچه ها صحنه های رقت انگیزی در روستا را بوجود آورده بودند و از آب آشپزخانه ها تا حمام منازل در سطح کوچه ها ، روستا را تبدیل کرده بودند به یک مرداب بد بو!

تا اینکه با تلاش های مسئولان ، بویژه حاج محمد رضای عزیز ، کوچه های روستا کانال کشی شدند و در آن روزگار مردم روستا زحمت های زیادی کشیدند و قرار بر آن بود تا همه ی مردم روستا با همکاری هم تمام کوچه ها را کانال کشی کنند .

و چه کسی می تواند ادعا کند که بیشتر از ایشان در صحنه بود ، پیر مرد مهربان و خونگرم و پرتلاش ریزه ، در تمام آن روزها همراه مردم بود و قوت قلب همه ، اما برایم جالب بود !

روزها ایشان در کنار کارگران بودند و من در تمام آنروزها ایشان را می دیدم و حتی روزهایی که به خاطر جمعیت بالای روستا و صف طولانی نانوایی مجبور بودم آفتاب طلوع نکرده راهی نانوا شوم ، در پس کوچه های روستا ایشان را می دیدم که یا به دنبال کارگران است یا اینکه با طلوع آفتاب در کنار کارگران مشغول فعالیت است .

پیرمردی که با روحیه ی بالا در تمام سالهایی که در روستا بود لحظه ای برای آسایش مردم روستا از تلاش دست بر نداشت و کاش هنوز هم میان ما بود ، چرا که مطمئنم محال بود ایشان باشد و مردم روستا به خاطر نداشتن آب شرب تا یان اندازه در سختی باشند .

آری می دانم تمام صندلی ها و میزهای قدرت مسئولان را در هم می شکست اگر قرار بر بی توجهی به مردم روستا می شد و سهم مردم رنج کشیده ی ریزه از یک عمر انقلاب و مجاهدت جوانان روستایش همچنان در دل این کوهها رنج و مشقت و نداری و گرفتاری بود.

و من به خاطر تمام آن روزها تمام قد می ایستم و به ایشان ادای احترام می کنم ، یادش گرامی باد .

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 17 فروردين 1397 ساعت 10:53
  • اندازه قلم

نوشتن دیدگاه


فیلم های ریزه نیوز

درباره ی ریزه نیوز

 

وَ الْقَلَمِ وَ مَا يَسْطُرُونخداوند را شاکریم که نفسی دوباره داد تا شاید  به خود برگردیم.  این سایت به هیچ حزب و گروهی وابسته نیست . ما سعی می کنیم ، بهترین ها را نشر دهیم ، کلیپ های سیاسی و فرهنگی ، مطالب و یادداشت های اختصاصی ، تصاویر و طرح های زیبا و در کنار تمام این مطالب ، سعی بر آن داریم روستای ریزه که در کنار تمام زیبایی اش ناشناخته باقی مانده است و حتی اهالی روستا هم با تمام عظمت این روستای تاریخی را از یاد برده اند .